serwis klimatyzacji

Ozonowanie

Ozonowanie klimatyzacji to jeden z najlepszych i całkowicie bezpiecznych sposobów na jej dokładną dezynfekcję, co jest niezwykle ważne dla samopoczucia oraz zdrowia osób korzystają z danego pojazdu.

Ozonowanie należy do stosunkowo prostych zabiegów, które przeprowadza się przy pomocy specjalnego urządzenia, nazywanego generatorem ozonu czy też po prostu ozonatorem. Ustawiony wewnątrz pojazdu rozprowadza w nim ozon, który skrupulatnie oczyszcza wszystkie, nawet najmniejsze jego zakamarki, w tym przede wszystkim klimatyzację.

Ozonowanie skutecznie zabija wszelkiego typu wirusy, bakterie, grzyby czy pleśni gnieżdżące się w klimatyzacji samochodu. Jest w stanie także poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami utrzymującymi się w pojeździe, dzięki czemu zabieg ten znacząco poprawia komfort podróżowania takim autem.

Nic więc dziwnego, że jeśli chodzi o detailing oferowany przez naszą firmę, klientów interesuje nie tylko serwis opon czy auto myjnia, ale również ozonowanie klimatyzacji właśnie.

Odgrzybianie klimatyzacji

Z klimatyzacji korzystamy zarówno w gorące dni, kiedy jej zadaniem jest schłodzenie wnętrza pojazdu, jak i w zimie, gdy je ogrzewa. Praca tego układu w zmiennych temperaturach i przy różnej wilgotności, sprawia, że gromadzące się w nim zanieczyszczenia stają się doskonałym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów, które wpływają na nasze zdrowie. Dlatego też, tak ważne jest regularne odgrzybianie klimatyzacji.

Zgłaszając się na detailing pojazdu, warto pamiętać, że myjnia czy serwis opon to nie jedyne usługi z jakich powinniśmy skorzystać. Odgrzybianie klimatyzacji nie jest ani czasochłonnym ani skomplikowanym zabiegiem, w związku z czym zdecydowanie warto go przeprowadzić, przy okazji oczyszczania czy konserwacji samochodu.

W przypadku, gdy korzystając z klimatyzacji zaczynamy już czuć zapach stęchlizny oraz pleśni, powinniśmy jak najszybciej przeprowadzić taki zabieg, dokonywany poprzez wprowadzenie środka odgrzybiającego do przewodów nawiewu przez wykwalifikowane osoby.